sukienka

Czym się kierować wybierając sukienkę na studniówkę?

Wybierając sukienkę na studniówkę, powinniśmy kierować się umiarem i elegancją. Jest to bal szkolny, na którym są obecni uczniowie i grono pedagogiczne, więc jakakolwiek przesada, jest nie na miejscu.

Jak ubrać się na studniówkę?

Studniówka jest tylko raz w życiu, dlatego warto założyć coś ekstra, pamiętając o tym, żeby nie przesadzić. Jest to wyjątkowy wieczór, pierwszy prawdziwy bal, więc każda uczennica chce się ładnie zaprezentować, tym bardziej że idzie w parze z chłopakiem. Ładnie nie znaczy wyzywająco, ten aspekt warto wziąć pod uwagę. Jest to impreza szkolna, w której uczestniczą nie tylko przyszli maturzyści, ale też grono nauczycielskie na czele z dyrekcją. Zanim przejdziemy do sukienki, chcemy podkreślić, że nieodpowiednie dodatki i wyzywający makijaż, może negatywnie wpłynąć na wizerunek uczennicy. Moda studniówkowa budzi duże emocje, ale nie zawsze ekstrawagancja jest w dobrym tonie, nawet gdy szkoła nie stawia żadnych wymogów.

Czym się kierować wybierając sukienkę na studniówkę?

Dobrze jest ustalić, w jakich sukienkach pojawią się koleżanki, by dobrze się czuć na balu. Warto też zapytać wychowawcy, by nie założyć najmodniejszej kreacji, która nie będzie specjalnie dobrze widziana. Sherri Hill oferuje wiele fasonów w różnych kolorach, więc możemy dobrać sobie odpowiedni model. Jednak warto odpuścić sobie zbyt głęboki dekolt i krótką sukienkę, bo w tańcu mogą odsłonić się części ciała, a tego przecież nie chcemy. Na studniówce od zawsze królowały ciemne kolory z białymi dodatkami, więc w takiej kreacji zawsze wygląda się elegancko, a zarazem skromnie.  Sprawdzają się również przy długich sukienkach uszytych z wielu warstw tiulu i satyny. Doskonale prezentuje się obszerna spódnica, ponieważ podkreśli wyjątkowość imprezy. Sprawdzają się również jasne odcienie. Materiał może być lekko połyskujący, bo wówczas podkreśli sylwetkę.  Studniówka jest balem, ale szkolnym, dlatego warto zachować umiar.

Opublikowano: 10 marca 2022 przez: clearsense
  • Zmieniliśmy Regulamin oraz Politykę Prywatności.

    Przeczytaj dostosowaną do zmian w prawie ochrony danych osobowych treść Polityki Prywatności.

Monitorujemy anonimowo aktywność na stronie, korzystamy z cookies i local storage.

Jeśli nie zmienisz ustawień pliki cookie będą zapisywane na Twoim urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.