sherrihill-53003-darkwine-43999

Na co zwracać uwagę wybierając sukienkę koktajlową?

Sukienka koktajlowa została stworzona z myślą o półformalnych okazjach. Ma jeszcze kilka innych charakterystycznych cech, w tym zazwyczaj sięga do kolan. Na co jednak należy zwrócić szczególną uwagę przy jej wyborze?

Okazja

Pierwszym kryterium wyboru powinno być to, na jaką okazję ma być ubrana. Zasadniczo uznaje się, że krótka sukienka koktajlowa raczej nie sprawdzi się w przypadku bardziej oficjalnych spotkań. Może natomiast doskonale prezentować się na różnych okolicznościowych imprezach, takich jak wesela lub przyjęcia urodzinowe.

Długość rękawa

Kolejnym kryterium wyboru jest to, jaką długość rękawa ma mieć taka sukienka. Będzie to zależeć od kilku czynników, w tym od własnych preferencji, pory roku, a także od okazji. Te z krótkimi rękawkami sprawdzą się podczas różnego rodzaju zabaw i imprez, zwłaszcza latem. Po te z długim warto natomiast sięgać w przypadku bardziej oficjalnych przyjęć, także w okresie zimowym.

Kolorystyka

Istotnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji będzie również kolor takiej sukienki. Także i tutaj wiele zależy od osobistych preferencji, choć warto zwrócić także uwagę na to, w jakiej barwie jest nam najlepiej. Przykładowo osoby o ciemnej karnacji będą świetnie prezentować się w kreacjach w kolorach takich jak granat, ciemna zieleń oraz czerń. Natomiast osoby z jasną cerą powinny sięgać po grafit, bordo, biel oraz srebro.

Oczywiście w tym przypadku istnieją pewne odstępstwa od norm, gdyż analiza kolorystyczna jest zdecydowanie bardziej obszernym tematem, który może wymagać konsultacji ze stylistką.

Dekolt

Przy wyborze sukni koktajlowej nie można zapomnieć również o dekolcie. Jaki będzie pasował do danej sylwetki? Tutaj możliwości wyboru jest wiele, od literki V podkreślającej biust, aż po halter aż do szyi, idealny dla kobiet o figurze gruszki. Także i w tej sytuacji warto jednak zwrócić uwagę na okazję, na którą ubierana będzie kreacja, aby dekolt również był do niej adekwatny.

Jest wiele kryteriów, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę pry wyborze sukienki, zwłaszcza koktajlowej. Chcesz dowiedzieć się więcej? Jeśli tak, serdecznie zapraszamy do naszego salonu zlokalizowanego w Krakowie przy ulicy Zwierzynieckiej 24/D305.

Opublikowano: 8 lipca 2021 przez: clearsense
  • Zmieniliśmy Regulamin oraz Politykę Prywatności.

    Przeczytaj dostosowaną do zmian w prawie ochrony danych osobowych treść Polityki Prywatności.

Monitorujemy anonimowo aktywność na stronie, korzystamy z cookies i local storage.

Jeśli nie zmienisz ustawień pliki cookie będą zapisywane na Twoim urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.